.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePlavecký výcvik

Plávanie je jeden z najzdravších športov, ktorý je vhodný pre všetky vekové kategórie.  Máloktorý šport tak všestranne rozvíja základné funkcie ľudského organizmu. Plávanie priaznivo pôsobí na rozvoj srdcovo-cievneho a dýchacieho systému , nervového a pohybového aparátu. Nenáročný pohyb vo vode nevyžaduje, aby človek disponoval výnimočnou telesnou pripravenosťou.

Čítať ďalej...

Plagát a príbeh roka 2019

Tento školský rok  bol Nitrianskym samosprávnym krajom, odborom kultúry a športu ÚNSK v spolupráci s odborom školstva, pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milana Belicu, PhD., vyhlásený 13. ročník súťaže Plagát a príbeh roka 2019. 

Čítať ďalej...

Deň mlieka

V máji 2019 sme sa zapojili do medzinárodnej aktivity: „ Deň mlieka“. Podstatou tohto dňa je upozorniť na dôležitosť  konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov,  a  na ich pozitívne účinky na zdravie človeka. Mlieko a  mliečne výrobky je vhodné konzumovať podľa možnosti denne. Nie je potrebné voliť tie najmenej odtučnené formy mliečnych výrobkov, stačí voliť polotučné mlieko a výrobky z neho. Mliečny tuk je totiž dôležitou zložkou mlieka – je v ňom viazaný vitamín A, D, E, K. Okrem toho je mlieko výborným zdrojom vápnika a fosforu, čo sa dnes považuje za dôležité pre stavbu zdravých kostí a zubov. Aby sa vápnik mohol vstrebať do organizmu, je potrebný vitamín D, preto je správnejšia konzumácia  mlieka polotučného nie  odtučneného. 

Čítať ďalej...

Rozlúčka 2019 - maturanti

Herakleitos z Efezu raz dávno povedal: „Panta rei, teda všetko plynie.“ Dňa 17. mája 2019 sa v Juniore stretli naši maturanti. Krásni, mladí, usmiati, sviatočne oblečení. Prišli sa rozlúčiť s učiteľmi, spolužiakmi, kamarátmi. Zanechávajú za sebou  detstvo plné smiechu, bezstarostnosti, banálne krásnych problémov, prvých lások. Pripravujú  sa na prvý let, let životom.

Čítať ďalej...

The Dark Trip – cesta do tmy

22. mája 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili divadelného predstavenia The Dark Trip. Táto hra je inšpirovaná skutočným príbehom chlapca, ktorý padal do tmy, ale mal dosť odvahy zdvihnúť sa a hľadať svetlo. Martin Žák si tento príbeh napísal aj odohral sám. Príbeh na prvý pohľad všedný, ničím sa nelíšiaci od príbehov ostatných chlapcov v jeho veku. Je v ňom všetko, s čím sa dnešní mladí ľudia môžu stretnúť – od nevinnej zábavy na diskotéke až po drogovú závislosť a padnutie na dno.  Martinovým cieľom už nebolo žiť, ale dostať sa do opojenia, do stavu, keď svet okolo neho prestal existovať a dokázal sa zabaviť aj so svojím vlastným tieňom. Divadlo bolo doplnené videoprojekciou, hudbou, tancom a neskutočnou energiou, ktorú bolo z herca cítiť. Nechýbali ani humorné situácie – padajúce tváre či ruky figurín.

Čítať ďalej...

Ako to vidím ja

Obchodná akadémia v Šuranoch v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom vyhlásila v tomto školskom roku pre žiakov stredných škôl Nitrianskeho kraja pri príležitosti  100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika literárno – výtvarnú súťaž pod názvom Ako to vidím ja.

Vyhodnotenie súťaže sa konalo v priestoroch šurianskej synagógy dňa 17. mája 2019.

Čítať ďalej...

Metodický deň Veľká noc

Veľká noc je jeden z najväčších sviatkov roka. Pri príležitosti tohto sviatku pripravili žiaci I. H a II. H triedy, odbor hotelová akadémia, pod vedením MOV v dňoch 11. - 12. 4. 2019 metodické dni s názvom Veľká noc. Priblížili hosťom veľkonočné tradície, ktoré boli spojené s výzdobou interiéru a skladbou veľkonočného menu. V rámci metodických dní pripravila Bc. Oľga Gagová internú súťaž s názvom „Najkrajšie veľkonočné vajíčko.“

Čítať ďalej...

Autosalon 2019

Posledný aprílový deň odštartoval 29. ročník bratislavského autosalónu na výstavisku Incheba Expo v Bratislave, ktorého sa dňa 3.5.2019 zúčastnili aj žiaci učebného odboru autoopravár. Na svoje si prišli milovníci nových áut pre bežného užívateľa, ale aj luxusných modelov, ktorých cena presahuje 100-tisíc eur.

Čítať ďalej...

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 12. apríla 2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

„Poézia je permanentný pokus obnoviť stratenú vnútornú harmóniu vo svete plnom disharmónie.“ Tento citát českého spisovateľa Jiřího Žáčka vystihuje súčasnú dobu, v ktorej prevládajú informačno-komunikačné technológie a na krásnu literatúru akosi nemáme čas. Práve preto sa tešíme, že aj tento rok sa našli žiaci, ktorí majú radi poéziu a prózu a prihlásili sa do súťaže.

Čítať ďalej...

Deň narcisov 2019

Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná finančná zbierka organizácie Liga proti rakovine. Už 23. rok ulice miest a obcí v jediný deň v roku, tentokrát 11. apríla, zaplavili žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou. Dobrovoľné príspevky v pokladničkách dobrovoľníkov Dňa narcisov umožnia realizáciu projektov a programov Ligy proti rakovine. Tie sú zamerané predovšetkým na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku. Na Slovensku pribudne každoročne 34 000 ľudí s diagnózou rakovina. Liga proti rakovine je tu pre nich už 29 rokov.

Čítať ďalej...

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o