.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceDivadlo - 20. október 2011

Minulý týždeň sa niesol v znamení kultúry. Vo štvrtok 20. októbra 2011 sa žiaci I.O, I.N, IV.H a IV.L triedy zúčastnili divadelného predstavenia KAMENE VO VRECKÁCH v kultúrnom dome Družba v Leviciach. Divadelné predstavenie prišli zahrať herci zo Spišskej Novej Vsi z divadla Kontra. Dvaja herci stvárnili 13 postáv, preto bolo potrebné dobre vnímať text, ako aj zmenu postáv. Bolo to náročné nielen pre hercov, ale aj pre divákov, ale zvládli sme to.

V návšteve divadla sme pokračovali aj na druhý deň. Študenti (výber z tried) navštívili Slovenské národné divadlo v Bratislave, kde si pozreli komédiu Carla Goldoniho s názvom VEJÁR. Je to klasická komédia, v ktorej zistíte, že aj vejár môže spôsobiť poriadne veľký vietor.
Goldoni patrí k najúspešnejším komediálnym dramatikom európskeho divadla. Zápletková komédia Vejár je osnovaná na jednoduchom princípe: lacný vejár postupne mení svojich majiteľov a majiteľky a spôsobuje tak nečakané zmätky, komplikácie, žiarlivosti a „trapasy“. Vďaka tomu získavame prehľad o veľmi pestrej spoločnosti a ešte pestrejších vzájomných vzťahoch, aké dôverne poznáme z vlastnej skúsenosti. Hra mala premiéru v Benátkach už v roku 1765, no ešte stále má čo povedať aj súčasnému divákovi. Hlavné postavy stvárnili Diana Mórová, Ondrej Kovaľ, Branislav Bystriansky, Ján Koleník, Zuzana Kocúriková, Marián Labuda, Gabika Dzuríková a mnohí ďalší. Študenti si okrem príjemného umeleckého zážitku odniesli aj dobrú náladu a nezabudnuteľné chvíle.

Mgr. Jana Hríbiková