.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePrednáška o Európskej únii

Dňa 26. októbra 2011 sa uskutočnila prednáška s poľskou študentkou. Barbara Pieta je dobrovoľníčka ICM z Poľska. Do Levíc prišla na 6 – týždňovú stáž. Študuje ekonómiu a zaujíma sa o ekonomické otázky štátov eurozóny. V rámci spolupráce s organizáciou AISEC Slovensko sa zapája do aktivít ICM (informačné centrum mladých).

Baška (tak ju familiárne volajú v ICM) má pripravených niekoľko prezentácií v anglickom jazyku. Spracovala v nich rozličné témy, akými sú napríklad Európska únia, mesto Poznaň v Poľsku, história a súčasnosť Poľska. Prvej prezentácie, ktorú Baška uskutočnila v našej škole, sa zúčastnili žiaci III. H triedy, odbor hotelová akadémia. Dozvedeli
sa mnohé nové informácie o Európskej únii, ktoré môžu zúročiť na hodinách občianskej náuky, ale aj v rámci iných vyučovacích hodín. Keďže Baška hovorila po anglicky, sem – tam potrebovali aj prekladateľku, ktorou bola jej kamarátka z ICM v Leviciach, Andrea.
Baška učí počas svojho pobytu v Leviciach aj španielčinu, v utorok a vo štvrtok o 17. hod. v priestoroch ICM Levice. Ak máte záujem, neváhajte! Baška je tu len do 17. novembra, potom odchádza na ďalšiu stáž do Čiech.

Mgr. Jana Hríbiková

Celý článok tu.

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o