.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceBesedy s františkánskym mníchom

Dňa 28. 11. 2011 sa uskutočnila v spolupráci s Tekovskou knižnicou v Leviciach beseda s mníchom františkánskeho rádu bratom Zachejom. Navštívil nás v predvianočnom čase, v čase adventu, aby nám priniesol posolstvo lásky, dobra a čistoty. Žiakov zaujal nielen svojím tradičným oblečením – habitom, ale aj pútavým a príjemným rozprávaním.

Predovšetkým hovoril o tom, prečo sa rozhodol stať sa mníchom, čo ho viedlo k takémuto rozhodnutiu a o tom, aký je život v kláštore. Hovoril o milosrdenstve, odpúšťaní, o medziľudských vzťahoch, dobre, láske a iných mravných hodnotách, na ktoré súčasní ľudia v dnešnom svete materiálna a techniky v každodennom živote zabúdajú. Hovoril o súcite s chybami ľudí, za ktoré nemôžu a ktoré vyplývajú z nešťastnej povahy, z nenapraviteľných zlozvykov.

Brat Zachej hovoril o nezištnej pomoci ľuďom. Sú to predovšetkým ľudia, ktorí sú na pokraji života, bojujú so smrťou a snažia sa nad ňou zvíťaziť najlepšie, ako vedia. Bratia z rádu menších bratov františkánov pomáhajú chorým ľuďom, ktorí bojujú so zákernou chorobou, s rakovinou svojou prítomnosťou a modlitbami zmieniť ich bolesť. Okrem toho pomáhajú chorým, chudobným, ale aj ľuďom, ktorí sa možno ocitajú na dne priepasti.

Besedy sa zúčastnili žiaci IV. H a IV. L triedy.

Mgr. Jana Hríbiková

Celý článok tu.

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o