.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVianočná Viedeň 2011

   V dňoch 14. a 15. decembra 2011 sme sa zúčastnili exkurzie „Vianočná Viedeň“. Viedeň je jednou z najkrajších metropol Európy. Úzke uličky opradené pavučinami histórie, umenia a módy, mohutné kráľovské sídla, kaviarničky, ktorými je mesto povestné, to všetko je Viedeň. Na jednej strane historické centrum, kde akoby zastal čas - živé sochy, koče s koňmi sľubujúce romantickú jazdu po starobylej Viedni, na druhej strane pulzujúce moderné mesto. Historické budovy nás oslovujú duchom starých čias, ale aj modernými výkladmi najslávnejších módnych značiek.

   My sme mali tú česť oboznámiť sa s časťou histórie. Po prechádzke mestom sme sa presunuli na VIANOČNÉ TRHY, na námestie pred viedenskou radnicou. Tisícky svetiel, nádherne zaranžované stánky, vianočné výzdoba, to všetko umocňovalo čaro vianočnej atmosféry. Všade sa rozmáhajúca vôňa tradičného punču, slaných a sladkých špecialít pošteklila naše zmysly. Nádherné maličkosti, hračky, vianočné ozdoby od výmyslu sveta – veci, na ktorých sa dali nechať oči.

   Po náročnom a chladnom dni sme sa už tešili do vyhriateho autobusu a na pohodlné sedadlá. Avšak „Vianočná Viedeň“ je ako Popoluška – človek ju môže vidieť desaťkrát, ale aj tak sa k nej vždy rád vracia.

Daniela Šroufeková, II.H

Celý článok tu.

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o