.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVianočná akadémia

Biely sneh, na okne kvety mrazivé,
všetky deti už túžia po zime.
So zimou Vianoce prichádzajú,
radosť do detských očí prinášajú.
Prežite ich v kruhu blízkych duší,
nech láska a spokojnosť zo všetkých srší.
Blížia sa tie krásne chvíle vianočné,
v láske, šťastí, harmónii prežite ich spoločne.

   Týmito slovami z vianočnej básne, ktorými nás prvítala Erika Maruniaková zo IV.L, sa začala dňa 22. decembra 2011 VIANOČNÁ AKADÉMIA, ktorú pripravili pre žiakov a pedagogických pracovníkov členky PK slovenského jazyka a literatúry a spoločenskovedných predmetov – Mgr. Jana Hríbiková a Mgr. Anetta Foltánová.

   Program, ktorý spolu so žiakmi pripravili, sa niesol v znamení rozprávky Tri oriešky pre Popolušku. Rovnomennú pieseň na úvod zaspievala Nika Bálintová zo IV.K. Ďalšie kultúrne čísla v podobe darčekov pre svojich učiteľov a spolužiakov predviedli žiaci I.L v pásme „adventné sviečky“, vianočnú pieseň zaspievala Viktória Peťková z I.E, „Partičku“ zahrali dievčatá zo IV.K – Martina Pustaiová, Barbora Čornáková a Noemi Hasznosová, so spartakiádou zabodovali študenti IV.H, ďalšiu vianočnú pieseň opäť zaspievali Viki Peťková z I.E a Miška Sluková z I.N, hrou na fúkacej harmonike všetkých očaril Alexander Eštók.

   Účinkujúci sa so všetkými rozlúčili koledou Tichá noc, ktorú zaspievali žiačky IV.K triedy Erika Šotkovská a Nika Bálintová. Každý z nich priniesol na vianočný stôl maličký symbol Vianoc, najkrajších sviatkov roka, počas ktorých nachádzame harmóniu a pokoj. Nechávame za sebou všetky úspechy i neúspechy uplynulého roka a snažíme sa urobiť to, na čo sme počas celého roka nemali čas – zaceliť rany v naštrbených vzťahoch, spojiť to, čo bolo rozbité a narovnať to, čo bolo nalomené. Veď Vianoce sú sviatkami pokoja, odpustenia a zmierenia!

   Pani riaditeľka na záver všetkých pozdravila príhovorom a zapriala krásne Vianoce a úspešný nový rok.

   O technické zabezpečenie a ozvučenie sa postarali technik Peter Csákányi a Dominik Mráz, žiak III.A triedy.

   Krásny a úspešný nový rok 2012.

Mgr. Jana Hríbiková

Celý článok tu.

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o