.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceExkurzia v redakcii eLVéčko

   Dňa 12. januára 2012 sa študenti I. O triedy nadstavbového štúdia študijného odboru spoločné stravovanie v rámci predmetu Informatika zúčastnili exkurzie do redakcie eLVéčko – dvojtýždenníka so zameraním na reklamu.

Bolo pekné slnečné ráno, keď sme si namierili cestu do redakcie. Cesta ubiehala pomaly, ale bola plná napätia a očakávaní. Nakoniec sme úspešne dorazili do vytúženého cieľa.

   V redakcii nás srdečne privítali a usadili. Následne nám pán grafik pútavo a zaujímavo porozprával o histórii, vzniku a tvorbe novín.

Študentov zaujímalo najmä ich textové a grafické spracovanie.

   Pán grafik nám prakticky predviedol ako sa píše novinársky článok, ako sa tvorí reklama a ako sa celá stránka graficky dolaďuje. Prezradil nám okrem iného aj to, že dvojtýždenník vzniká a vytvára sa v programe Adobe InDesign CS 5.5.

   Študentov prednáška zaujala a pre pána grafika si pripravili množstvo zaujímavých otázok. Všetci mali možnosť na vlastné oči a priamo na mieste vidieť a presvedčiť sa ako eLVéčko vzniká.

   Na záver nášho stretnutia nám v redakcii darovali nové číslo novín a na pamiatku kalendár pre rok 2012.

   Z redakcie sme odchádzali nadmieru spokojní s prednáškou o tvorbe eLVéčka. Myslím si, že študenti ešte dlho budú spomínať na túto neopakovateľnú a výnimočnú udalosť v redakcii novín.

   Už teraz sa tešíme na návštevu ďalšej redakcie novín vydávaných na území nášho mesta.

PaedDr. Lenka Rubinská

Celý článok tu.

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o