.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceThe Human Body

Dňa 5. októbra 2012 sme navštívili výstavu The Human Body, ktorá triumfálne obišla celý svet a nadchla milióny návštevníkov. Detailnú cestu po ľudskom tele cez kostrový systém, svalstvo, reprodukčné orgány, dýchacie orgány, krvný obeh a ďalšie časti ľudského tela sme mohli  absolvovať v areáli Incheba Expo Bratislava.

Expozícia sa nám páčila, žiačky aktívne komunikovali so sprievodkyňou a získali cenné informácie o ľudskom tele.

Exponáty výstavy sú v rôznych pozíciách, aby ľuďom priblížili, čo sa deje v ich tele pri pohybe, športe i odpočinku. Revolučná metóda polymérovej konzervácie, tzv. plastinácie, pri ktorej je tekutina v ľudskom tkanive nahradená silikónom, je tímom odborníkov neustále zdokonaľovaná, exponáty sú preto ešte detailnejšie a názornejšie.

"Počas storočí lekári skúmali vnútorné usporiadanie ľudského tela pri operáciách a pitvách chorých a mŕtvych ľudí. Teraz je toto poznanie sprístupnené všetkým. Výstava je tou najmodernejšou učebnicou ľudskej anatómie na svete", uvádzajú tvorcovia exponátov.

Tie navyše názorne ukazujú poškodenie ľudského tela následkom civilizačných chorôb a zlej životosprávy. Na výstave budú i zdravé pľúca vedľa sčernených pľúc fajčiara, tepny zasiahnuté aterosklerózou, zhubné aj nezhubné nádory a ďalšie chorobné zmeny. Návštevník výstavy sa tak má možnosť zoznámiť nielen detailne s ľudským telom, ale aj s jeho funkčnými mechanizmami a pochopí jeho zraniteľnosť.

Ing. Eva Nagy
MK starostlivosti o vlasy a pleť

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o