.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceStáž žiakov hotelovej akadémie v Rimini

V dňoch 14. - 27. októbra 2012 sa 12 vybraných žiakov hotelovej akadémie tried II.H a III.H pod vedením zástupkyne riaditeľky školy Ing. Oľgy Remiášovej a hlavnej majsterky OVY Bc. Eleny Velšicovej zúčastnilo pracovnej stáže v Taliansku v letovisku Rimini. Stáž prebiehala v rámci programu Leonardo da Vinci – celoživotné vzdelávanie (2007-2013).

Počas 14 dní žiaci spoznávali životný štýl v Taliansku, zoznamovali sa so životom v turistickom veľkomeste, (Rimini má počas roka 120 tisíc obyvateľov, počas letnej sezóny sa sa toto číslo troj až štvornásobí, v meste je postavených viac ako 2200 hotelov a samotná piesočná pláž – Slnečná riviéra má dĺžku až 20 km), pracovali v troj a štvorhviezdičkových hoteloch a komunikovali v cudzom jazyku.

Počas 8 pracovných dní boli žiaci rozdelení v hoteloch v Rimini: Eurhotel ***, Hotel Jolie***, Hotel Continental**** a Hotel Ariminum****. Žiaci pracovali na odbytových strediskách v reštauráciách ako čašníci a  vo výrobných strediskách  ako pomocníci v kuchyni. Jeden deň strávili na pracovisku v hotelovej recepcii. Počas práce sa snažili na pracoviskách komunikovať s hotelovým personálom a aj s hosťami najmä v anglickom jazyku. Počas pobytu sa naučili aj najzákladnejšie výrazy v talianskom jazyku.

Keďže stáž LdV nie je iba o práci, žiaci si mali možnosť počas cesty do Rimini pozrieť druhé najväčšie mesto Rakúska Graz, spoznať jeho kultúrno-historické centrum a vyviesť sa lanovkou na Schlossberg – hradný vrch. Počas víkendu v sobotu navštívili 25 km vzdialené San Marino – najmenšiu samostatnú republiku na svete a prezreli si krásne stredoveké historické mesto s mnohými obchodníkmi a stánkami. V nedeľu sa  oplatilo si pozrieť v riminskom delfináriu peknú, ale krátku show so štyrmi cvičenými delfínmi. Počas pobytu mali žiaci možnosť nazrieť aj do zábavného parku Italia Miniatura so zmenšenými stavbami celého Talianska. Na ceste späť bola naplánovaná zastávka v Benátkach, žiaľ tento výlet sme museli zrušiť kvôli nepriaznivému počasiu a záplavám v meste.

Projekt Leonardo da Vinci sa týmto na škole nekončí, pokračuje ďalej v apríli, ďalším turnusom žiakov  hotelovej akadémie do tohto prekrásneho letoviska.

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o