.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceATLANTIS - TUTANCHAMÓN MUSEIONE

Dňa 12. marca 2013 sa študenti II.L triedy - študijného odboru obchod a podnikanie pod pedagogickým dozorom PaedDr. Lenky Rubinskej zúčastnili návštevy “jedinečného centra” zábavy a vzdelávania ATLANTIS v Leviciach.

Dá sa povedať, že pod jednou strechou našli vzdelávanie i relax interaktívnym spôsobom. V centre sa totiž to nachádza 110 originálnych exponátov, ktoré pomáhajú lepšie porozumieť svetu, v ktorom žijeme. Zaživa sme si vyskúšali ako fungujú niektoré fyzikálne a prírodné javy, zákony.
Očaril nás “bublinkový“ svet, skladanie písmen, zvieratiek, domčekov z drevených útvarov, ba aj prekladanie stavebného materiálu na žeriave. Dievčatá sa na seba usmievali cez zrkadlo “bez” skla.
Ako sme sa tak presúvali z jednej miestnosti do druhej - zrazu sa pri nás objavila mladá dáma v dobovom kostýme, redaktor televízie a kameraman. Áno, je to pravda. Zrazu sme sa ocitli v dejinách starovekého Egypta. Po krátkej inštruktáži sme prežili autentický profesionálmi pripravený program s názvom: “Tajomstvá faraóna”. Program sme si vychutnali s dobovo oblečenými animátormi, pri dobovej hudbe a tajomnej atmosfére. Náš zážitok sa niesol v duchu egyptského cestovania časom zo súčasnosti späť až po dobu asi 3 000 rokov pred našim letopočtom, keď Egyptu vládli faraóni.
V ATLANTIS TUTANCHAMÓN MUSEIONE sme zažili naozajstnú atmosféru starovekého Egypta. V závere sme sa zapojili do príbehu TEMERI, ženy, ktorú pred tisícročiami uštipol had a videli sme kópiu jej múmie.
O svojich zážitkoch zo starovekého Egypta sa pánovi redaktorovi zdôveril Martin. Nakoniec sme sa ocitli v televíznom spravodajstve v podvečerných hodinách. Kto by to len predpokladal?
http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-noviny/2411175
V ATLANTISE sme prežili pekné chvíle plné hier a učenia. No a to, že sme “navštívili” staroveký Egypt v dnešnej modernej dobe, to už hovorí snáď za všetko. Deň sa nám vydaril a nám nezostalo nič iné, len sa vrátiť do reality dnešných dní.

PaedDr. Lenka Rubinská

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o