.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMladý tvorca 2013

V dňoch 18. 4. až 20. 4. 2013 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal 21. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl, stredísk praktického vyučovania a partnerských škôl z ČR a Maďarska - Mladý tvorca 2013.

Hlavným organizátorom výstavy je Ministerstvo hospodárstva SR. Spoluorganizátormi sú Združenie pre rozvoj stredoškolského odborného vzdelávania, Nitriansky samosprávny kraj, Agrokomplex–Výstavníctvo Nitra, š.p.
 
Školy predstavili svoje výrobky v oblasti strojárstva, elektrotechniky a energetiky, drevospracujúcej výroby, odevov z tkanín, pletenín, obuvi a koženej galantérie, farmácie a chemickej výroby, sklárstva, polygrafie a papiernictva i umelecko-dizajnového spracovania výrobkov remeselnej výroby. Nechýbalo ani zastúpenie gastronómie a cukrárenských a pekárenských výrobkov. Pútavou atrakciou výstavy bolo aj poskytovanie kaderníckych a kozmetických služieb.

Naša škola sa zúčastnila ukážkami zručností žiakov v odbore kaderník, kozmetik, kuchár, čašník a hotelová akadémia. Ponúkali sme výrobky z racionálnej výživy a o naše recepty bol veľký záujem, preto ich zverejňujeme na stránke. Vyskúšajte si ich doma, fakt sú vynikajúce.
Prezentovala nás aj študentská firma a výrobky z triedeného odpadu. Malý bager, ktorý zhotovili žiaci odboru autoopravár pre materskú školu bol spestrením výstavného stánku. Náš stánok veľmi zaujal, bol nápaditý a originálny a ďakujeme p. profesorkám Foltánovej, Ničovej, a p. majsterke Hanovej za jej realizáciu.

Nápad, tvorivosť a inovácia sa veľmi cenia a niekedy netreba ani veľa peňazí, aby sme boli zaujímaví.

Z. Nemčoková

Recepty nájdete TU

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o