.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNaši študenti na veľtrhu vysokých škôl

Pod záštitou Maroša Šefčoviča, podpredsedu Európskej komisie a Dušana Čaploviča, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR sa  v dňoch 8. - 10.októbra 2013 uskutočnil 17. ročník AKADÉMIA&VAPAC, medzinárodný veľtrh štúdia a kariéry.

Už od roku 1997 si Akadémia VAPAC plní svoje poslanie v podpore vzdelávania, odbornosti v rámci prípravy na kariéru a budúcnosť v kontinuite s potrebami pracovného trhu v meniacom sa kontexte globalizácie.
Organizácia veľtrhu ponúka unikátny priestor pre študentov stredných škôl a vysokých škôl, ktorí zvažujú, čo študovať, kde študovať, za akých podmienok študovať, alebo hľadajú vhodnú zamestnaneckú pozíciu, nielen na Slovensku, ale aj v Európe a vo svete.
Vystavovatelia, zúčastnené vysoké školy, jazykové školy, vzdelávacie agentúry,  zástupcovia praxe  v priebehu troch dní odpovedajú na otázky a oboznamujú študentov s rôznymi možnosťami a príležitosťami v štúdiu, v zamestnaní. Veľtrh je jedinečnou príležitosťou predstaviť svoje ponuky priamym kontaktom, ale tiež viesť diskusie, predstaviť sa na seminároch. Študentom sú tak poskytnuté potrebné informácie, ktoré musia vedieť pred podaním prihlášky alebo žiadosti do vzdelávacích a náborových programov.
Každoročne ho navštívi 10 000 – 12 000 študentov zo Slovenskej republiky, Českej republiky a Maďarska. Nebolo tomu inak ani tento rok. Na veľtrhu sa zúčastnilo 25 študentov  maturitného ročníka – V.H, IV.KL, II.N, II.O, ktorí mali možnosť získať informácie o možnosti štúdia a tiež propagačné materiály.

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o