.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, Levice



Divadelné predstavenia

V druhom polroku sme sa zúčastnili troch divadelných predstavení. Dve predstavenia sme si pozreli v Slovenskom národnom divadle a jedno v Astorke.

Dňa 5. februára 2014 sme navštívili divadelné predstavenie Sen noci svätojánskej. Je to najznámejšia a najhrávanejšia Shakespearova komédia, ktorá prináša skvelú zábavu, výborné herecké príležitosti, vtipné scény, humorné situácie.

Milostný štvoruholník (Róbert Jakab, Rebeka Poláková, Juraj Kemka, Zuzana Konečná) predstavuje mladú, čistú či naivnú lásku. Ich protipólom je očarenie panovníka (Vlado Černý) mladou Amazonkou (Zuzana Porubjaková) a manželstvo kráľa a kráľovnej elfov a víl (Peter Šimun, Marta Sládečková).  Príbeh sprevádza komická skupinka, ktorá nacvičuje  divadlo (Boris Farkaš, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Landl, Ady Hajdu, Marián Labuda ml.). A za všetkými čudesnými udalosťami stojí Puk (Miroslav Noga) s kúzlami, čarami a zázrakmi, ktoré ovplyvňujú pozemský i božský svet. Príbeh nás privádza do orientálneho prostredia hotela či na čarovné miesta tajomného lesa, kde žijú elfovia a víly, bytosti, ktoré sú pre ľudské oko neviditeľné.  Divadelná hra zožala veľký úspech a priniesla všetkým skvelú zábavu a nezabudnuteľný umelecký zážitok.

O mesiac, 5. marca 2014, sme sa opäť vybrali do divadla, tentokrát do Slovenského národného divadla. Pozreli sme si kultovú komédiu Tak sa na mňa prilepila. Je to bláznivá komédia o tom, čo sa môže stať, ak sa muž rozhodne opustiť ženu a nie je schopný jej to povedať. Vstupujeme do salónu mladej šantánovej speváčky a umelkyne, ktorá sa chystá na svadbu so šarmantným mladíkom. Netuší však, že posledná noc, ktorú s ním práve strávila, má byť naozaj ich poslednou. On sa totiž rozhodol pre inú ženu a prišiel jej to oznámiť. Jeho budúca manželka prichádza práve v tom najnevhodnejšom okamihu za speváčkou požiadať ju o vystúpenie na svadobnom večierku... Herecky sa nám predviedli najmä Tomáš Maštalír, Diana Mórová, Jozef Vajda, Gabika Dzuríková a ďalší herci SND.
Dňa 23. apríla 2014 sme zavŕšili návštevu divadelných predstavení opäť klasickou  komédiou v Slovenskom národnom divadle s názvom Veľ kriku pre nič.  Vkomédii Veľa kriku pre nič sa stretáva niekoľko kontrastných párov, ktorých cesta k láske je rozmanitá. Pomerne drsne, čo v Shakespearových komédiách nie je nič nezvyčajné, sa okolie zahráva s citmi mladých ľudí a žije zábavou na ich účet. Citová nezrelosť, impulzívna agresia, naivná romantika, možná vypočítavosť, existenčný strach zásadne určujú konanie postáv. V herckých úlohách sa nám predstavili známi herci, napríklad Ľuboš Kostelný, Milan Ondrík, Jozef Vajda, Alexander Bárta, Branislav Bystriansky, Petra Vajdová a mnohí ďalší. Opäť sme odchádzali z divadla dobre naladení. Už teraz sa tešíme na ďalšie návštevy divadelných predstavení v budúcom školskom roku.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o