.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceWorkshop - Využitie mobilných technológii

Workshop profesorov z Katedry informatiky Fakulty prírodných vied na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre

V stredu 12. novembra 2014 sme sa zúčastnili prednášky o informatike -  informačných technológiách, ktorá bola zameraná hlavne na používanie GPS. To je v dnešnej dobe voľného cestovania takmer samozrejmosťou. Mnohí z nás však s GPS nemajú osobné skúsenosti. Pani docentka nám priblížila, na akom princípe funguje, čo je potrebné pre získanie signálu, aké zariadenia potrebujeme ak sa  chceme pomocou GPS orientovať.

Na začiatku sme si povedali teoretické veci a neskôr sme sa presunuli na školský dvor a začala sa naša výprava. Používali sme aplikáciu pre Geocashing a využili sme pri tom nové školské tablety. Pomocou aplikácie sme sa presunuli k hotelu Golden Eagle, a potom postupne podľa aplikácie k mestskému úradu, k hotelu Lev, cez Munkov dom až k Mlynu a vodnému mlynu – kolesu na Pereci.  O každej budove sme sa dozvedeli zaujímavé veci, nakoľko sme museli  zodpovedať otázky, ktoré sa k nej viažu. Na konci našej cesty sme objavili schránku „ kešku“, do ktorej sme sa mohli zapísať.

Orientovali sme sa pomocou kompasu v aplikácii, čo bolo trochu náročné. Všetci sme to ale úspešne zvládli. Dozvedeli sme sa zaujímavé veci a po návrate do školy sme si pozreli štatistiku nášho „výletu“. Bolo zaujímavé zistiť akou rýchlosťou sme išli, za aký čas sme to zvládli a akú nadmorskú výšku sme prekonali, koľko kalórii sme spálili.

Prednáška bola veľmi zaujímavá a všetci by sme si ju radi zopakovali.

Daniela Šroufeková, V.H

Fotogaléria

Článok na KI FPV UKF

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o