.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceBeseda s preventistom

V októbri 2014 sa na našej škole uskutočnil cyklus prednášok pre žiakov prvého ročníka na tému Trestnoprávna zodpovednosť a sociálno - patologické javy.

Besedy viedol preventista Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach Ing. Peter Polák. So svojimi dojmami sa s nami podelila študentka I.KL Lenka Tarišková:

„Dňa 28.10.2014 sme sa zúčastnili besedy s preventistom. Keďže sme odbor obchod a podnikanie, tak nás pán policajt upozornil hlavne na podvody v obchode a podnikaní. Pre lepšiu predstavu ako takéto krádeže prebiehajú a aké nebezpečenstvo pri nich hrozí, nám ukázal aj rôzne videá. Mali sme tak možnosť vidieť, že aj malé deti a ľudia, ktorí vyzerajú úplne normálne a nijako nevzbudzujú podozrenie, môžu byť zlodejmi alebo páchateľmi trestných činov. Veľmi ma prekvapilo, aké sú už malé deti prefíkané a nad ich vynaliezavosťou sme len krútili hlavami.

 Okrem týchto situácií nás upozornil aj na nebezpečenstvo drog, na dôležitosť drogového psa na školách, ako aj na šikanu a jej následky. Celú besedu spestril rôznymi zaujímavými ukážkami z práce policajtov.“

Lenka Tarišková, I.KL

Fotogaléria

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o