.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMultimediálne predstavenie o zdravej výžive

Dňa 20. novembra 2014 sa na našej škole uskutočnilo multimediálne predstavenie o zdravej výžive pod názvom „Jeme, aby sme žili“. Predstavenie realizoval Mgr. Karol Petrík z firmy Astronyx zo Spoločnosti pre vedu a vzdelanie.

Prednáška jednoduchou metodikou poskytla našim študentom  pohľad na zloženie stravy a jej vplyvu na zdravie, fyzickú aj psychickú stránku človeka. Poukázala na význam výživy vo vývoji človeka, na vplyv výživy na naše zdravie, na význam vitamínov, enzýmov, minerálnych látok, či základných živín ako sú sacharidy či bielkoviny... Ozrejmila základné princípy vyváženej a hodnotnej stravy ako našej najlepšej preventívnej medicíny. Poskytla jeden z možných náhľadov na vhodné celodenné zloženie stravy a pitného režimu pre zachovanie zdravia a vitality.

Predstavenie bolo realizované využitím audiovizuálnej a výpočtovej techniky na javisku našej jedálne. Študenti sa aktívne zapájali svojimi odpoveďami na súťažné otázky týkajúce sa prednášajúcej témy. Za správne otázky boli ocenení rôznymi DVD.

Ing. Emília Kapišinská

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o