.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMedzinárodné projektové stretnutie v Rumunsku

Projekt „HEALTHY EUROPEAN YOUTH“
Medzinárodné projektové stretnutie v Rumunsku

V dňoch 11. – 17. 1. 2015 sa v Rumunsku konalo prvé projektové stretnutie, ktorého sa z našej školy zúčastnili Ing. Andrea Roháčová a Ing. Anna Frimm.

Okrem nás pricestovali do Rumunska aj učitelia z Estónska, Fínska, Španielska, Talianska, Grécka, Poľska, Turecka a samozrejme nechýbali domáci rumunskí učitelia.

Program tohto týždňového stretnutia bol naozaj nabitý. Navštívili sme partnerskú školu v obci Vadeni, kde nám učitelia a žiaci pripravili zaujímavý program. Po zaznení hymny a príhovorov koordinátorov každej partnerskej krajiny sme si vychutnávali tanečné vystúpenia žiakov školy, ktorí nám ukázali ich miestny folklór. Veľmi sa nám páčila výzdoba školy, kde na každom kroku bolo vidieť ako škola „žije“ projektom. V tzv. slovenskej triede nás privítali slovenské nápisy na tabuli, slovenská vlajka, ako aj nástenky s obrázkami z Levíc a zo Slovenska.  Po prehliadke školy sme sa presunuli na obecný úrad, kde nás už čakala starostka obce Vadeni, ktorá nás vrúcne privítala a poďakovala nám za účasť na tomto projekte. 

Ďalšie dni sme okrem pracovných stretnutí navštívili niekoľko miestnych kultúrnych pamiatok a nevynechali sme ani obed pri Čiernom mori. Za zmienku určite stojí prekrásny kaštiel Peles v obci Sinaia, hrad Rasnov, z ktorého bol nádherný výhľad na okolie, ako aj honosný parlament v Bukurešti. Rumuni boli všade veľmi milí a pohostinní a cítili sme sa tam naozaj výborne. Tešíme sa na ďalšie projektové stretnutia, ktoré sa budú konať 23. – 25. marca 2015 v Turecku a na konci mája aj spolu so žiakmi navštívime ďalšiu partnerskú školu vo Fínsku.

Fotogaléria

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o