.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceKamene vo vreckách

Pod týmto názvom sa skrýva divadelné predstavenie, ktoré sme navštívili 17. februára 2015 v divadle Astorka v Bratislave. Komédia z filmárskeho prostredia nás zaujala najmä tým, že celé divadelné predstavenie odohrali na javisku dvaja herci – Boris Farkaš a Miro Noga. Celkovo stvárnili 17 postáv.

Príbeh sa odohráva v prostredí slovenskej prírody, ktorá vytvárala kulisu k filmu z historického obdobia. Svoju príležitosť zahrať si vo filme dostali aj obyvatelia slovenských dedín, ktorí hrali vo filme komparzistov. Tak sme mali možnosť aj my, diváci, stať sa súčasťou natáčania filmu, pretože herci nás priamo vtiahli do deja. Obaja vynikajúco stvárnili množstvo postáv.

Ústrednou postavou je filmová hviezda, okolo ktorej sa všetko točí a prispôsobujú sa jej nielen filmoví tvorcovia, ale aj dedinčania, ktorí si prišli zahrať ako komparzisti. Dedinčania dostali príležitosť zahrať si v americkom filme, videli svoju budúcnosť a vieru v novú prácu či životnú príležitosť. Nakoniec sa však dozvedeli o lesku a biede filmového života. Nesplnenie snov a nádejí znamenalo pre mnohých trpké a kruté prebudenie do každodennej reality.

Herci sa premenili v jednej chvíli na režiséra, asistenta réžie, asistentku produkcie, tlmočníka, bodyguarda, na postavy z dedinského prostredia a na mnohé ďalšie. Boli sme tak svedkami rôznych komických a tragikomických situácií.

Divadelné predstavenie v nás zanechalo nezabudnuteľný zážitok. Herci si vyslúžili dlhotrvajúci potlesk všetkých divákov. Prežili sme v ich prítomnosti príjemný večer a už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenie.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

 

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o