.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNadnárodné projektové stretnutie v Turecku

Projekt „HEALTHY EUROPEAN YOUTH“
Nadnárodné projektové stretnutie v Turecku

   V dňoch 23. – 27. 3. 2015 sa v Turecku konalo už druhé nadnárodné projektové stretnutie, ktorého sa tentokrát zúčastnili dve učiteľky našej školy Ing. Andrea Roháčová a Mgr. Veronika Adamová, PhD.

   Hlavným cieľom tohto stretnutia bola návšteva tureckej partnerskej školy Makbule Orman Ortaokulu v meste Karaman. Atmosféra v škole bola výborná, žiaci aj učitelia sa na náš príchod zodpovedne pripravili. Po vrúcnom privítaní sme dostali malý darček od riaditeľa školy, potom nasledovala prehliadka školy s niekoľkými zastávkami v triedach kde sme sa fotili so žiakmi a kde nám ukázali zaujímavý spôsob maľovania obrazov. Každý učiteľ si mohol vyskúšať namaľovať obraz a nakoniec nám tureckí partneri dali tieto maľby zarámovať a odovzdali nám ich pri slávnostnej večeri. Tureckí žiaci úprimne dávali najavo radosť z našej návštevy a nebáli sa s nami komunikovať po anglicky.

   Okrem návštevy školy sme boli pozvaní aj na stretnutie s primátorom mesta Karaman a s miestnym inšpektorom pre vzdelávanie.

   Skvelým zážitkom bola návšteva Istanbulu, v ktorom žije okolo 16  miliónov obyvateľov. Navštívili sme napríklad Modrú mešitu, Múzeum Hagya Sophia, Palác Saat Kuule, Grand Bazaar a tiež sme absolvovali plavbu loďou s krásnym výhľadom na európsku a ázijskú časť Istanbulu.

   Tešíme sa už na ďalšie stretnutie vo Fínsku 24. – 29. mája 2015, na ktoré tento krát okrem učiteľov pôjde aj 6 žiakov z prvého ročníka našej školy.

Ing. Andrea Roháčová

Fotogaléria

 

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o