.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMladý Európan 2015

Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásilo tento rok jubilejný, už desiaty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

 

Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň získajú nové poznatky o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ.

Záštitu nad súťažou tento rok prevzal predseda vlády SR Róbert Fico a podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti a Centrálny koordinačný orgán.

Prvé kolo regionálnych súťaží pozostávalo z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole súťažiaci preukázali svoje jazykové zručnosti, ktoré nahradili tradičné skladanie puzzle.

Do tretieho kola regionálnych súťaží postúpili tri najlepšie súťažiace družstvá, čakali ich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami. 

Regionálne kolo sa konalo 16. 4. 2015 v Komárne. Našu školu na tejto súťaži zastupovali žiačky III.H triedy – Patrícia Szendreiová, Pavlína Molnárová a Veronika Gímešová. V silnej konkurencii 14 škôl obstáli na peknom 6. mieste a získali diplom a vecné ceny. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu.

Mgr. Blanka Chubanovová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o