.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMladý digitálny Európan

Dňa 19.05.2015 sa naša škola zapojila do novej vedomostnej súťaže pre žiakov 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska, ktorá nadväzuje na obľúbenú vedomostnú súťaž Mladý Európan.

Súťaž organizuje spoločne Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Partnerom súťaže je Úrad vlády Slovenskej republiky. Záštitu nad celoslovenskou študentskou súťažou Mladý digitálny Európan prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler a vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Do tejto vedomostnej súťaže sa zapojili študenti II. ročníka hotelovej akadémie – Adriana Piatriková, Nataša Bôžiková, Jennifer Almaská, Simona Janáčová, Ján Kráľ, Denis Botka a Denis Kökény.

Test obsahoval 30 otázok zameraných na históriu a súčasnosť Európskej únie. Mali sme presne 60 minút na jeho vypracovanie – správne zodpovedať na rôzne otázky a doplniť tabuľky.

Pracovali sme na počítačoch v učebni informatiky bez pomoci internetu, pričom sme sa snažili čerpať z vlastných vedomostí a poznatkov.

Po trochu náročnom teste nás čakal ešte dotazník so štyrmi otázkami, ktoré od nás vyžadovali náš názor na Európu alebo na európsku menu. Na odpoveď sme mali 10 minút počas ktorých sme sa snažili vyjadriť náš názor.

Síce otázky nám dali poriadne zabrať a nie raz sme boli takmer úplne stratení v našich popletených vedomostiach, nakoniec sme to zvládli. A my sa už tešíme na otázky, ktoré nás čakajú budúci rok!

Nataša Bôžiková – II.H
Mgr. Blanka Chubanovová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o