.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceProjekt „HEALTHY EUROPEAN YOUTH“

Projektové stretnutie vo Fínsku V dňoch 24. – 30. mája 2015 sme sa v rámci projektu Erasmus+ po prvý krát zúčastnili na projektovom stretnutí aj so šiestimi žiakmi našej školy. Stretnutia sa zúčastnili dve učiteľky, a to koordinátorka projektu v našej škole Ing. Andrea Roháčová a pani profesorka Ing. Anna Frimm, tri žiačky z I.KL - Vanessza Uzsáková, Viktória Melisková, Diana Vrzalová, dve žiačky z I.H – Katarína Kolíková, Lucia Katrenáková a jeden žiak z I.C – Richard Sajka.

Žiaci boli celý týždeň ubytovaní v hostiteľských rodinách v meste Nokia. Doobeda trávili v škole spolu so svojimi hostiteľmi a poobede trávili voľný čas s fínskymi rodinami na rôznych výletoch, nákupoch, prípadne v prírode aj s ostatnými spolužiakmi. V stredu podvečer pripravili fínski učitelia pre hostí a ich hostiteľov grilovačku pri fínskom jazere, kde sa žiaci mohli zapojiť do množstva pohybových aktivít, pretože práve pohyb a šport je základnou témou projektu pre tento školský rok.

Fínska škola Emakosken Koulu v Nokii je naozaj výborne vybavená a zariadená, každý učiteľ má svoju vlastnú triedu s počítačom, data projektorom, tabuľami cez celú stenu, novými lavicami a množstvom pomôcok. Okrem týchto tried majú žiaci k dispozícii stolársku dielňu, krajčírsku dielňu, kuchyňu, herňu s biliardovým stolom, knižnicu a na chodbách televízory, lavičky a gauče kde môžu cez prestávky oddychovať. V blízkosti školy sa nachádza veľké futbalové ihrisko s umelým trávnikom, na ktorom žiaci hrávajú hlavne miestnu hru Kinball a fínsky baseball. Učitelia ako aj žiaci vedeli výborne po anglicky, boli veľmi príjemní, usmievaví a pohostinní a sme im veľmi vďační, že nám pripravili zaujímavý program a že sa celý týždeň o nás výborne starali.

Najbližšie projektové stretnutie so žiakmi bude v máji v roku 2016 kedy budeme cestovať do Grécka. Predtým nás však ešte čakajú dve nadnárodné projektové stretnutia učiteľov partnerských škôl a to v októbri v Estónsku a v marci 2016 v Taliansku.

Ing. Andrea Roháčová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o