.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceAutosalón Bratislava 2016

Dňa 21.4.2016 sa žiaci učebného odboru autoopravár mechanik – triedy I.A, II.A, III.A a nadstavbového štúdia strojárstvo -  trieda I.N, zúčastnili exkurzie na 26. ročníku  medzinárodného salónu automobilov AUTOSALÓN a 6. ročníku výstavy luxusných tovarov a služieb EXCLUSIVE SALON v Inchebe Bratislava.

Značky na bratislavskom Autosalóne:
Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, DS, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Lada, Land Rover, Mahindra, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault,  Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, VW, Volkswagen LNF, Volvo.

Medzi najväčšie ťaháky autosalónu sa zaradili  európske premiéry:
Nissan GT-R 2017, Mercedes Maybach, Mercedes E, Ford Focus RS, VW Passat GTE, Ford Mondeo Hybrid, Škodu Superb sportline, Mokku X, či Astru kombi.
Väčšie rodiny potešila prítomnosť Peugeotu Traveller, Citroenu Spacetourer.
Obdivovatelia Mazdy určite radi zasadli na sedado MX-5-ťky a obzreli si koncept Koeru.
„Pežoťáci“ si zasa vychutnali 308 GTI a 2008 Dakar.
Hyundai priviezol na autosalón svoje trojjediné hybridné auto Ioniq i nový Grand Santa Fe.

Najdrahšie vystavené auto na autosalóne stálo v hale A 1 medzi ďalšími veteránmi BMW. Je to totiž BMW 328 Mille Miglia Roadster. Pretekov Mille Miglia v roku 1940 pod názvom 1. Gran Premio Brescia delle Mille Miglia sa mali zúčastniť tri vozidlá BMW 328 roadster so špeciálnou aerodynamickou hliníkovou karosériou. Karoséria každého z vozidiel bola unikátna a boli medzi nimi drobné aerodynamické rozdiely. Prvú karosériu vyrobili priamo v BMW v Mníchove. Zvyšné dve karosérie pre krátkosť času vyrobili v karosárni Touring v Miláne. Tieto tri vozidla potom štartovali v pretekoch Mille Miglia so štartovými číslami 71, 72 a 74. Jediný dochovaný originál je roadster so štartovým číslom #71, ktorý sa od ostatných líši úpravou blatníkov. Pripomínajú puky na nohaviciach - odtiaľ nemecký názov „Bügelfalte“.

Toto vozidlo sa po zreštaurovaní zúčastnilo na prestížnej prehliadke, získalo ocenenie na Concours d' Elegance a v roku 2010 ho vydražili na RM Auctions za 5,6 milióna dolárov.

Získané poznatky a informácie z exkurzie žiaci budú môcť využiť v teoretickom aj praktickom vyučovaní.

Vedúci MK výrobných remesiel - Ing. Ján Nezník

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o