.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceJustine del Corte: KOMÉTA

Dňa 17. mája 2016 sme opäť navštívili naše obľúbené divadlo Astorka v Bratislave. Tentokrát sme si vybrali trpkú komédiu s názvom KOMÉTA. Stálo to za to. Kométa získala Cenu bratislavského diváka na festivale Nová dráma v roku  2014, ale aj ďalšie ocenenia. Tie si odniesli dve herečky - Marta Sládečková a Zuzana Konečná, obe za herecký výkon. 

Divadelná hra je hra o hľadaní pravého šťastia v živote. Hlavnou postavou je Alžbeta, ktorá sa rozhodne osláviť svoje 10. výročie svadby celkom netradične. Chce, aby sa uskutočnila rekonštrukcia celej svadby do najmenších podrobností. Vyžaduje od svadobčanov, aby sa správali tak isto ako pred desiatimi rokmi a chce, aby tak isto aj vyzerali. Všetkým, okrem nevesty, je jasné, že to nie je možné. Počas deja sa stretávame s rozličnými zaujímavými a vtipnými situáciami, počas ktorých sa dostanú na povrch staré lásky, smútok a žiarlivosť. Jej manžel, transplantačný chirurg, je známy tým, že má rád ženy. Ani Alžbeta nevie zabudnúť na Gregora – spisovateľa, s ktorým mala kedysi vzťah. Hra je oslavou lásky, vína, plodnosti. 

Opäť sme sa dobre zabavili v prítomnosti skvelých hercov, akými sú Ady Hajdu, Marta Sládečková, Zita Furková, Matej Landl, Rebeka Poláková, Marián Labuda ml. a mnohí ďalší. Z divadla sme odchádzali veľmi spokojní so skvelými zážitkami.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o