.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNávšteva Atómovej elektrárne Mochovce

Dňa 11. októbra 2016 sa študenti I.B a II.D triedy po druhej vyučovacej hodine spolu s vyučujúcimi s PaedDr. Lenkou Rubinskou a Ing. Silviou Fortunovou zúčastnili exkurzie do EMO Mochoviec.

Aj keď nás sprevádzal daždivý jesenný deň, naša cesta ubiehala pomerne rýchlo.
Po príchode nás privítal pán sprievodca Švolík, ktorý nás upozornil, že už nás nebude exkurziou sprevádzať ako za „starých“ čias, ale odporučil nám preskúmať Energoland s virtuálnou sprievodkyňou, ktorá sa volá GAIA.
Našli sme tu 33 interaktívnych sekcií, ktoré nám poskytli  všetky potrebné informácie o rôznych formách energií, ich využívaní, o pozitívach i negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny.

    Energoland Mochovce je najmodernejšie infocentrum o energii. Vo vstupnej hale nám virtuálna sprievodkyňa GAIA poskytla základné inštrukcie. Preteky v skákaní sme si vyskúšali v Kinect hre na interaktívnej LED podlahe. Film ODYSEA ENERGIE sme si pozreli v 3D kine. Film pozostával z viacero častí ako napríklad: Vznik vesmíru, Vznik Zeme, Začiatok života -  baktérie, Trilobity v mori, Dinosaury, Mesto v budúcnosti. Film nám prezentoval genézu života od praveku až do ďalekej budúcnosti – do roku 2130. Práve v tomto roku sa povezieme na motorke s jedným kolesom, na automobile s dvomi kolesami a na lietadle poletíme ...? Nakoľko sme film sledovali v 3D formáte, mali sme pocit, že sme sa stali súčasťou obdobia dinosaurov. Výlet na supermotorke z minulosti do budúcnosti sme absolvovali v energohrách. Nanosvet atómov sa nám podarilo objaviť v kontajnmente. Žiarenie je všade okolo nás – my sme ho objavili v hmlovej komore. A to viete, že každá činnosť na Zemi zanecháva na Zemi uhlíkovú stopu? Aká je tá Vaša? To si zistíte, keď navštívite Energoland Mochovce.
   

PaedDr. Lenka Rubinská

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o