.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVišňový sad

Dňa 10. novembra 2016 sme sa opäť vybrali do divadla. Tentokrát sme vsadili na klasiku a pozreli sme si divadelnú hru Višňový sad od ruského realistického spisovateľa Antona Pavloviča Čechova v divadle Astorka v Bratislave.

Režisér Marián Amsler premenil klasiku na súčasné pomery a predstavil dielo v novom šate.  Dej sa neodohrával na statku, ale priamo v divadle. Herci boli postavení pred situáciu, ktorá sa odohráva aj v súčasnosti. Mnohé divadelné súbory totiž sídlia v budove, ktorá im nepatrí.  Aj v tejto hre sú herci a riaditeľ divadla postavení pred takúto situáciu. Stará budova potrebuje rekonštrukciu, no nemajú na obnovu peniaze. Mesto ani štát im prispieť nechce, lebo ich divadlo nezaujíma. Peniaze majú len bohatí podnikatelia, ktorí majú s budovou v exkluzívnej lokalite iné zámery. Herci skúšajú novú inscenáciu s názvom Višňový sad a myslia si, že sa situácia sama vyrieši. Veria, že ľudia nedopustia, aby ich divadlo zatvorili. Avšak dopadne to celkom inak. Tak, ako  višňový sad v rovnomennom diele sa dostane na dražbu, aj divadlo je predané Lopachinovi, ktorého excelentne zahral Lukáš Latinák. Vynikajúce výkony podali aj ostatní herci Astorky, a to Marta Sládečková, Peter Šimun, Rebeka Poláková, Ady Hajdu, Marián Miezga, Robo  Jakab, Miro Noga, Szidi Tobias, Zuzana Konečná a ďalší.

Po skončení divadelného predstavenia sa s nami herci rozlúčili za búrlivého potlesku obecenstva. Divadelná hra priniesla všetkým nezabudnuteľný umelecký zážitok. Už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenie.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o