.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceTri letušky v Paríži

Divadlo Jána Palárika v Trnave sme navštívili 6. apríla 2017. Tentokrát sme si vybrali najhranejšiu komédiu s názvom Tri letušky v Paríži. A urobili sme dobre. Dej komédie sa odohráva v byte úspešného parížskeho obchodníka Bernarda, ktorý trávi čas s troma snúbenicami.

Všetky tri sú letušky. Jedna je Nemka, druhá Američanka a tretia Ruska. Bernard si zapisuje letecké poriadky, pretože snúbenice o sebe nevedia a nemôžu sa u neho v byte stretnúť naraz. Bernardova slúžka je z celej situácie už vyčerpaná, pretože chod domácnosti a jedálny lístok musí prispôsobiť podľa toho, ktorá snúbenica – letuška práve k Bernardovi príde. Jedného dňa navštívi Bernarda priateľ Robert. Bernard sa mu pochváli, ako funguje rozvrh so snúbenicami. To však ešte nevie, že zrazu sa všetko zmení. Tri snúbenice, letušky, sa zrazu objavia v jeho byte, hoci sa podľa daného rozvrhu nikdy nemali stretnúť. Požiada o pomoc Roberta. V tejto chvíli sa začína kolotoč bláznivých situácií.
Vďaka hereckým výkonom trnavských hercov sme si vychutnali skvelú komédiu.  V trnavskom divadle sme boli prvýkrát, avšak nie posledný. V prostredí príjemného divadla sme si mohli oddýchnuť od každodenného zhonu a prostredníctvom bláznivej situačnej komédie sa ocitnúť v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď nás ešte netrápili mobily a iné výdobytky súčasnej techniky. V trnavskom divadle sa nám veľmi páčilo a už teraz rozmýšľame nad tým, ktorú divadelnú hru si pozrieme najbližšie.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o