.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceExkurzia v Hubert J.E., s.r.o. v Seredi a v Hoteli Mikado v Nitre

Začiatkom mája sa študenti III. a IV. ročníka hotelovej akadémie zúčastnili odbornej exkurzie v hoteli Mikado v Nitre a vo firme Hubert J. E., s. r. o ., v Seredi.

Prvou zastávkou bol Hubert v Seredi. Žiaci sa oboznámili s podrobnou technológiou výroby šumivého vína a brandy. Firma bola založená v Bratislave v roku 1825 bratislavskými mešťanmi – Johannom Fischerom a Michaelom Schönbauerom. Vyrábali šampanské podľa originálneho francúzskeho receptu. Bratislava sa tak stala kolískou šumivého vína v Strednej Európe a prvým mestom mimo hraníc Francúzska, kde sa toto víno vyrábalo. V päťdesiatych rokoch minulého storočia prešla výroba do Serede, kde sa v súčasnosti rozšírila výroba aj o vínny destilát Karpatské brandy. Šumivé vína sa vyrábajú kvasením vína vo fľašiach alebo v kovových tankoch. Obľúbený Hubert de Luxe kvasením muštu aromatických odrôd viniča.

Ing. Emília Kapišinská

Druhou zastávkou bol Hotel Mikado v Nitre. Je to štvorhviezdičkový business hotel, v ktorom sme mali možnosť vidieť kongresové sály a niekoľko hotelových izieb a apartmánov, ktoré asi každého očarili svojou kvalitou a eleganciou. Oddychovo-zábavná časť hotela ponúka wellness, saunu, bazén, fitness centrum, sqash a množstvo ďalších možností pre oddych a zábavu svojich hostí. Stravovanie v reštaurácii Rouge je pre hostí gastronomickým zážitkom, pretože ponúka vynikajúce jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne. Milovníci vína ocenia vinotéku s takmer 150 druhmi vína z celého sveta. Priestory hotela umožňujú organizáciu školení, tlačových konferencií, svadieb, osláv, firemných večierkov, recepcii a banketov.

Exkurzia bola v súlade s učebnými osnovami a  žiaci mohli spojiť teoretické vedomosti s novými  informáciami a znalosťami z praxe.

Dominika Pokoraczká

Fotogaléria Hubert

Fotogaléria Hotel Mikado

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o