.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

 V dňoch 14. – 19. mája 2017 sa v priestoroch SOŠ služieb v Leviciach konalo posledné projektové stretnutie projektu Erasmus+ s názvom „Healthy European Youth“, v ktorom bola škola zapojená od septembra 2014.

Stretnutia sa zúčastnilo 48 žiakov a 16 učiteľov z 8 krajín Európy – Estónska, Fínska, Grécka, Poľska, Rumunska, Španielska, Talianska a Turecka. Žiaci boli ubytovaní v hosťovských rodinách našich žiakov a spoznali tak ich spôsob života, stravovania a trávenia voľného času. 

Program projektového stretnutia bol naozaj pestrý. V pondelok sme hostí privítali v levickej Synagóge slávnostným uvítacím ceremoniálom, ktorého sa okrem iných hostí zúčastnil aj primátor mesta Ing. Štefan Mišák. Hostia odchádzali zo Synagógy nadšení a plní dojmov z krásneho programu, ktorý nacvičili žiaci našej školy pod vedením Mgr. Jany Hríbikovej a Mgr. Anetty Foltánovej. Každý deň sa zahraniční žiaci zúčastňovali aj na vyučovaní. Celý týždeň prebiehal šachový turnaj, ktorý bol nosným bodom programu projektového stretnutia na Slovensku. Víťaznou krajinou v turnaji, ktorá si odniesla pohár, sa stalo Španielsko, na druhom mieste skončili zhodne žiaci Slovenska a Grécka a tretie miesto obsadili žiaci Rumunska. Všetkých zahraničných hostí veľmi zaujal „Deň remesiel“, kde naši žiaci spolu s majstrami odborného výcviku pripravili hosťom stanovištia, na ktorých si mohli sami vyrobiť vlastné výrobky. Naši hostia spolu so svojimi hostiteľmi navštívili v stredu prekrásny zámok a ZOO v Bojniciach. Posledný deň projektového stretnutia sme im pripravili grilovačku na školskom dvore. Hlavná koordinátorka projektu Steluta Perianu z Rumunska spolu s riaditeľkou školy Mgr. Zuzanou Nemčokovou a koordinátorkou projektu Ing. Andreou Roháčovou, odovzdali všetkým zúčastneným krajinám certifikáty o účasti na projektovom stretnutí na Slovensku. Vyhodnotili šachový turnaj a poďakovala všetkým krajinám za skvelú spoluprácu počas troch rokov trvania projektu Erasmus+. Hosťom sa program projektového stretnutia veľmi páčil a plní zážitkov sa najmä žiaci veľmi ťažko lúčili s novými kamarátmi. 

Projekt Heatlthy European Youth umožnil počas svojho trojročného trvania spoznať školy, učiteľov a žiakov zo všetkých kútov Európy a veríme, že s niektorými z partnerských škôl budeme spolupracovať aj v budúcnosti.

Ing. Andrea Roháčová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o