.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceKrajské kolo Olympiády ľudských práv

„Ľudské práva vypovedajú o dôstojnosti človeka, ich porušovanie je preto útokom proti nej, diskrimináciou, ktorá ľudskú dôstojnosť znehodnocuje, ponižuje. Zaoberať sa ľudskými právami znamená preto zaoberať sa aj všetkými formami porušujúcej ich diskriminácie. A nakoľko je Slovensko členskou krajinou Európskej únie, Rady Európy i Organizácie Spojených národov, musí participovať aj na plnení úloh, na ktoré sa tieto inštitúcie v danom kontexte dnes zameriavajú.“                                       

prof. PhDr. Miroslav Kusý, CSc.

Aj tento rok sme sa 8. februára zúčastnili krajského kola Olympiády ľudských práv vo Vrábľoch. V tomto roku je to jej jubilejný XX. ročník. Nosná téma XX. ročníka znie: Aténska škola 21. storočia: demokracia a ľudské práva.
Víťazka školského kola, Miroslava Martonová z II.H triedy, si zmerala sily so súťažiacimi z rôznych stredných škôl z Nitrianskeho kraja. Krajské kolo vždy pozostáva z dvoch kôl. Prvé sa realizuje formou vedomostného testu a druhé poznatkovo-postojovou prezentáciou vopred zverejnených téz.

Každoročne je konkurencia na olympiáde veľká a príprava na ňu čoraz náročnejšia. Mirka sa zapojila medzi riešiteľov vedomostného testu. Do druhého kola sa jej, žiaľ, nepodarilo prebojovať. Aj napriek tomu jej srdečne gratulujeme a prajeme veľa síl a chuti pokračovať v príprave na budúci ročník tejto olympiády.

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o