.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePlavecký kurz

Plávanie je veľmi účinná športová aktivita, ktorá je vhodná pre každú vekovú kategóriu. Človek ním získa svalovú vytrvalosť a celkovú kondíciu. Je len málo aktivít, ktoré zabezpečia tak komplexný rozvoj celého tela. Pri plávaní je telo v horizontálnej polohe a pravidelné vytáčania do strán rovnomerne rozvíjajú jeho pravú a ľavú časť.

Kurz letných pohybových aktivít určených  pre žiakov prvého ročníka študijných odborov na SOŠ služieb má podobu plaveckého  kurzu. Uskutočnil sa v dňoch 25. – 27.6. 2018 na levickej plavárni.

Každý človek by mal vedieť plávať, lyžovať a bicyklovať. Preto plavecký výcvik nie je žiadna zbytočnosť a prežitok.  Ale taktiež nemusí byť samozrejmosťou na každej škole. Na našej škole sa organizuje každoročne.

Žiaľ,  stretávame sa s tým, že žiaci majú tendencie neplávať. Samozrejme, berieme na vedomie, že niektorí zo zdravotných dôvodov nemôžu do chlórovej vody. Ale! Je tu problém, ktorý narastá. Žiak má ospravedlnenie od lekára alebo rodiča, ktorý mu potvrdí jeho nečinnosť. Úprimne si však musíme povedať, že žiak nemusí vo vode predvádzať svetové rekordy, ale bolí ma ruka, noha nie je ospravedlnenie. Veď rehabilitačné cvičenia sa robia práve vo vode. Rodičia podporujú nechuť k pohybu nezmyselnými ospravedlnenkami.

Kurz bol dobrým odreagovaním popri škole a oživením školských dní. Spolu s kurzom zimných pohybových aktivít, teda lyžiarskym výcvikom, následne účelovým cvičením, nadväzuje plavecký kurz na povinnú telesnú výchovu. Kurzy nie sú hodnotené výslednou známkou.

Plavecký kurz I.H triedy bol ukončený pretekmi jednotlivcov. Snahu každého žiaka pedagógovia ocenili sladkou odmenou a prvé tri umiestnenia dostali aj diplomy.

S prianím krásneho leta sa rozlúčili so zúčastnenými žiakmi.

Mgr. Jozef Duhony

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o