.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNávšteva Atómovej elektrárne Mochovce

Dňa 08. novembra 2018 sa študenti I. C a III.C triedy po druhej vyučovacej hodine spolu s vyučujúcimi s PaedDr. Lenkou Rubinskou a Ing. Alenkou Zsigmondovou zúčastnili exkurzie do EMO Mochoviec. Sprevádzal nás príjemný jesenný deň a tak  naša cesta ubiehala pomerne rýchlo. Po príchode do elektrárne nás privítal pán sprievodca Hercz, ktorý nám odporučil preskúmať Energoland s virtuálnou sprievodkyňou, ktorá sa volá GAIA. Našli sme  tu 33 interaktívnych sekcií, ktoré nám poskytli  všetky potrebné informácie o rôznych formách energií, ich využívaní, o pozitívach i negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny.

Energoland Mochovce je najmodernejšie infocentrum o energii. Vo vstupnej hale nám virtuálna sprievodkyňa GAIA poskytla základné inštrukcie. Preteky v skákaní sme si vyskúšali v Kinect hre na interaktívnej LED podlahe. Film ODYSEA ENERGIE sme si pozreli v 3D kine. Film pozostával z viacero častí ako napríklad: Vznik vesmíru, Vznik Zeme, Začiatok života -  baktérie, Trilobity v mori, Dinosaury, Mesto v budúcnosti. Film nám prezentoval genézu života od praveku až do ďalekej budúcnosti – do roku 2130. Práve v tomto roku sa povezieme na motorke s jedným kolesom, na automobile s dvomi kolesami a na lietadle poletíme ...? Nakoľko sme film sledovali v 3D formáte, mali sme pocit, že sme sa stali súčasťou obdobia dinosaurov. Výlet na supermotorke z minulosti do budúcnosti sme absolvovali v energohrách. Žiarenie je všade okolo nás – my sme ho objavili v hmlovej komore. 

A to viete, že každá činnosť na Zemi zanecháva na Zemi uhlíkovú stopu? A aká je tá Vaša? Tú si zistíte  pri návšteve  Energolandu v Mochovciach.

 

                   PaedDr. Lenka Rubinská

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o