.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceZber jabĺk v Devičanoch

Erasmus+ projekt: „Healthy European Youth“

Zdravá výživa je hlavnou témou programu Erasmus+ na tento školský rok. Jedným z bodov programu je, aby sa žiaci zúčastnili zberu ovocia alebo zeleniny.

Z toho dôvodu sa dňa 1. 10. 2015 žiaci I.H triedy, v sprievode ich triednej učiteľky PaedDr. Zlatici Cibulovej a koordinátorky projektu Ing. Andrei Roháčovej, zúčastnili zberu jabĺk v Devičanoch.
Po príchode mám vedúci sadu porozprával základné informácie o sade – druhy pestovaných odrôd jabĺk, zásady zberu ovocia, veľkosť sadu a pod. Popri zbere mali žiaci dovolené jablká jesť a za odmenu im bolo umožnené vziať si domov zopár jabĺk. Žiaci za hodinu a pol naoberali 300 kg jabĺk Golden Delicious a počas zberu museli jablká triediť do dvoch veľkých debien. Do jednej dávali jablká vhodné na predaj a do druhej dávali poškodené jablká zo stromu alebo obúchané jablká zo zeme, ktoré sa prevažne používajú na výrobu jablkových džúsov.
Vďaka tejto brigáde sa žiaci dozvedeli ako sa jablká oberajú, ako sa sypú do debni (cez vankúš, aby sa neobili) a zistili, že to vôbec nie je ľahká práca.

Ing. Andrea Roháčová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o