.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceErasmus + KA229 „Rozdelení a predsa spolu“ 1. vzdelávacia aktivita v učebnom odbore hostinský

Projekt Erasmus + pod názvom „Rozdelení a predsa spolu“ je spoločným medzinárodným projektom Strednej odbornej školy v Strakoniciach, ktorá je koordinátorom projektu a  Strednej odbornej školy služieb v Leviciach, ktorá je partnerom projektu.

Realizácia projektu naštartovala absolvovaním dvoch aktivít. Obidve sa uskutočnili počas novembra 2019. V prvej vzdelávacej aktivite vycestovali do Českej republiky, do Strakoníc 7 žiaci, 4 žiaci z učebného odboru hostinský a kuchár III. ročník , 3 žiačky učebného odboru kaderník III. ročník. 

Druhú aktivitu v Strakoniciach absolvovali pedagogickí zamestnanci našej školy, ktorí počas pracovných stretnutí s pedagogickými pracovníkmi školy koordinátora spoznávali a študovali základné informácie o školskom vzdelávacom programe, rámcovom učebnom pláne, učebných osnovách pre odbory zapojené do projektu, kaderník, hostinský (SR) versus kadeřník, kuchař - číšník (ČR), vyhodnocovali zhodné a odlišné prvky vzdelávania v menovaných učebných odboroch.

Vzdelávaciu aktivitu C1 absolvovali žiaci druhého a tretieho ročníka v odbore kuchár a hostinský Alexander Nagy, Erich Štibraný, Miroslav Hadraba a Jakub Kandra. Výmena sa uskutočnila v dňoch 11. 11. až 19. 11. 2019 v Strakoniciach.

Slovenskí žiaci s ich českými kolegami v rámci spolupráce pripravovali  spoločné receptúry pokrmov, v poňatí českej kuchyne pripravili menu Jemná květáková polévka a Dudácká směs v bramboráku, menu  Hovězí polévka s masem a nudlemi, Svíčková na smetaně a houskové knedlíky kynuté.

V nasledujúcich dňoch  nastúpili chalani zo Slovenska Erich Štibraný, Miroslav Hadraba  a v poňatí slovenskej kuchyne pripravili menu  Polievka demikát s mrvenicou, Richtárske bravčové rebierko a slovenská ryža, menu Domáca  kapustnica, Hovädzia pečienka štefanská a zemiaková fučka.

V obsluhe sa počas trvania aktivity predstavili Alexander Nagy a Jakub Kandra, kde si pre Strakonickú TV pripravili miešaný nápoj a prípravu rôznych druhov káv. Všetky dni boli v poobedňajšom čase zamerané aj na spoznávanie regionálnej gastronómie, odlišnej kultúry a histórie.

Súčasťou prvej výmeny a všetkých ďalších bude vytvorenie webovej stránky a brožúry receptov, ktorá bude dostupná komukoľvek. Preto sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s kolegami z Českej republiky.

Bc. Korec

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o